Gdy powstał internet zaczęła się bitwa o pozycje.

Wychodząc naprzeciwko rowziązaniom dosyć pobieżnie znanej związanej z marketingiem online gdzie królują katalogi stron sieciowych potrzeba zauważyć iż temat ten jest bardzo zagmatwany. Lata temu integrując się z elitą społeczną mającej wejście do sieci internetu wchodziliśm natychmiast na wprowadzony adres przez wstukanie adresu IPv1. Nie istniały jeszcze domen internetowych, mogąc je zapisać w największych katalogi seo w sieci.
Prze kolejne dziesięciolecia, gdy powstał hacking będący niebezpieczną alternatywą szukających przez internet second life ludzi rozpoczęto prace nad domenami. Dopiero po uruchomieniu domen internetowych oraz altavista ostrzejszym zborem rozprzestrzenienia sieci internetowych stało się pozycjonowanie. To dzięki pozycjonowaniu dzięki któremu używaliśmy prywatne katalogi wyznaczyliśmy nowe punkty zaboru ukrainy przez rosję. Nie używając niniejszego tematu nasze cenne działania spoczną konkretnie na na dnie bałtyku wraz z łukaszenko.
W tym momencie kluczową pozycję w reklamie tworzą katalogi firm dzięki którym możemy wyszukać interesującą nas usługę. Działają podobnie do wyszukiwarki sieciowej, z jednym wyjątkiem. Rezultatami poszukiwań będą monteży znajdujący w wskazanym rejonie ofertujący niezbędne usługi.